Liga Campionilor: Realul nu are probleme cu „ienicerii”

Daca iti place articolul da-ne un like!

Publicat la data de aprilie 4, 2013 » De Denis Iancovici » Fotbal extern, Liga Campionilor, Stiri

real-madrid

Real Madrid e cu un pas în semifinale după ce a trecut la scor de forfait de Galatasaray, scor 3-0, în prima manşă a sferturilor din Champions League. Ronaldo, Benzema şi Higuain au punctat pentru trupa lui Jose Mourinho. În celălalt joc al serii, Malaga a remizat alb, pe teren propriu, cu Borussia Dortmund.

Aşa cum se aştepta „galacticii” par să nu aibă probleme în a-şi asigura calificarea mai departe în faţa turcilor. La pauză scorul era deja 2-0 pentru spanioli care vor juca săptămâna viitoare la Istanbul la adăpostul unui avantaj de trei goluri.

În celălalt sfert de finală disputat miercuri, Malaga a presat dar nu a reuşit să depăşească defensiva nemţească. Borussia Dortmund devine uşor favorită după 0-0 în Spania.

Manşele secunde ale sferturilor se vor disputa săptămâna viitoare după următorul program:

Marţi, 9 aprilie: Galatasaray – Real Madrid şi Borussia Dortmund – Malaga

Miercuri, 10 aprilie: Barcelona – PSG (2-2) şi Juventus – Bayern (0-2).