Mamma Mia, prima victorie din retur, Vulturii se impune în derby

Daca iti place articolul da-ne un like!

Publicat la data de martie 27, 2015 » De Daniel Balteanu » Liga 3, Sport in BANAT

OLYMPUS DIGITAL CAMERANuova Mamma Mia Becicherecu Mic a obținut prima victorie din partea a doua a sezonului, cu trei goluri după o oră de joc în fața Hunedoarei. În derby-ul timișean de la Giarmata, Millenium a suferit al treilea eșec al returului, 1-0 cu echipa din Lugoj.

Etapa a XVII-a a ligii a treia a adus și prima victorie din acest retur pentru Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic. Formația timișeană a deschis scorul prin Hecsko în minutul 5 al întâlnirii, iar 1-0 a fost și rezultatul pauzei. În partea a doua, tot la cinci minute de la debut, același fotbalist a majorat diferența de pe tabelă, pentru ca Centea să ducă meciul la scor de neprezentare, după o oră de joc. Oaspeții aureușit golul de onoare în minutul 73, prin Gheară, care a stabilit și rezultatul final, 3-1. Mamma Mia e evoluat în acest meci în formula: Filip – Toma, Centea, Todorov, Ștefanovici, Negruț, Radu, Luță, Hecsko, Hodiș, Steop. Au mai intrat: Telescu, Sturza, Balaure și Costea

După ce runda trecută s-a impus cu 1-0 acasă în fața fotbaliștilor din Becicherecu Mic, Vulturii Lugoj a câștigat și al doilea derby timișean al returului, împotriva lui Millenium Giarmata, cu același scor, 1-0. Unica reușită a întâlnirii i-a aparținut lui Dobra, și a venit în minutul 67.

În runda viitoare, Millenium Giarmata are parte de rundă de pauză din cauza retragerii Minerului Mehedinți, însă va contabiliza prima victorie a returului, la masa verde. Și formația din Becicherecu Mic va sta, deoarece ar fi trebuit să înfrunte o altă echipă retrasă, Muncitorul Reșița. Vulturii Lugoj va primi pe teren propriu vizita lui FC Hunedoara