Millenium Giarmata a câștigat și ultimul amical din cantonament

Daca iti place articolul da-ne un like!

Publicat la data de februarie 19, 2015 » De Daniel Balteanu » Liga 3, Sport in BANAT

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMillenium Giarmata a învins cu 3-1 pe Mediam Mehadia în al doilea meci din cantonamentul de la Băile Herculane.Timișenii vor juca un alt meci test sâmbătă, în compania lui ASU Poli.

Millenium conducea doar cu 1-0 la pauză pe Mediam Mehadia, într-un amical disputat astăzi pe terenul formației cărășene, prin golul înscris de Mihuța. În repriza secundă milenarii au mai punctat de alte două ori, prin Boltașu și Anagor, fotbaliști veniți de pe bancă, însă au și primit un gol. S-a încheiat 3-1 pentru Millenium, care a folosit următoarea formulă de echipă: Păduraru – Soare, Oneț, Firan, Diarra, Mihuța, Domșa, Beloescu, Leonte, Ștefan, Bârză. În a doua parte au mai intrat în teren Butoi, Boltașu, Anagor și Ilinca.

Călin Cojocaru nu i-a folosit în acest joc pe Dancia, Fuchs, Artimon și Gârba, care sunt toți răciți și nu au evoluat în al doilea meci amical din acest stagiu de pregătire. Milenarii au obținut două victorii, 7-0 cu Nera Bozovici, și 3-1 cu Mediam Mehadia.

Următorul test pentru Millenium este programat sâmbtă, împotriva lui ASU Politehnica Timișoara.