Real Madrid – Barcelona 3-1, în derby-ul campionatului Spaniei

Daca iti place articolul da-ne un like!

Publicat la data de octombrie 25, 2014 » De Daniel Balteanu » Fotbal extern, Spania

Real Madrid v Barcelona - La LigaReal Madrid a învins pe FC Barcelona cu scorul de 3-1, sâmbătă, pe stadionul ”Santiago Bernabeu”, în El Clasico, derby-ul campionatului de fotbal al Spaniei, desfășurat în cadrul etapei a 9-a.

Catalanii au deschis scorul rapid, în minutul 3, prin brazilianul Neymar, dar Real a restabilit egalitatea din penalty, în minutul 35, prin Cristiano Ronaldo. A fost primul gol încasat de Barca în acest campionat.

Real a preluat conducerea după pauză, prin Pepe, după un corner (50), și s-a desprins prin reușita lui Karim Benzema (60), pe contraatac, după o neînțelegere între Iniesta și Mascherano.

La Barca a fost titular uruguayanul Luis Suarez, la primul său meci în La Liga, după suspendarea de patru luni primită la Cupa Mondială.

sursa foto: wordpress.horpress.com